Format Kitap
Barkod 9789944400029
Yayın Tarihi 2020-01-01
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 1224

Emeği Geçenler :
Yazar   : Rıza Müftüoğlu
Yazar   : Ali Kuzu
Yazar   : Necdet Sevinç

ALPARSLAN TÜRKEŞ’İN MİLLİ DOKTRİNİ DOKUZ IŞIK,
BAŞKANLIK SİSTEMİ, DEVLET, DİN VE TOPLUM
*Bu kitap, Alparslan Türkeş’in “Dokuz Işık” milli doktrinini inceleyip Türkiye’nin temel sorunlarına çözüm önerirken öncelikle “Devlet”in yeniden yapılandırılmasını şart koşuyor;
*Başkanlık sistemi/Cumhurbaşkanlığı sistemi nedir? Sonra neler olacak? Dokuz Işık ilkeleri içinde olmayan Başkanlık sistemi, Alparslan Türkeş’in eserlerinde nasıl yer alıyor?
*Dokuz Işık’a göre nasıl bir Meclis yapısı olmalıdır?
*Devlet nedir? Nasıl olmalıdır? Türk milletinin kutsalları nelerdir?
*Derin devlet nedir?
*Türkler bugüne kadar kaç devlet kurdu?
*Müslümanlar arasındaki düşmanlıkların sebepleri nedir? Bu düşmanlıkları doğuran taassubun temel nedenleri nelerdir?
*Bir milletin yarısını yok sayan ve gerçek olmayan bir hadis neden hep önde durdu?
*Alparslan Türkeş, 1978 yılında kaleme aldığı Dokuz Işık’ta bugünkü bölücülüğü nasıl işaret ediyor ve hangi tehlikelere dikkat çekiyor?
*Dokuz Işık’ta millet nasıl belirlenmektedir? Dokuz Işık ırkçılığa nasıl bakmaktadır?
*Dokuz Işık “Batı tipi” bir milliyetçiliği mi savunmaktadır? Dokuz Işık’ta Türk milliyetçiliğinin ve Türkçülüğün anlamı ve çerçevesi nedir?
*Dokuz Işık doktrininin dayandığı iki temel esas olan milli ve manevi kaynaklar nelerdir?
*Gelir dağılımındaki adaletsizliğe çözüm yolları nelerdir?

ALPARSLAN TÜRKEŞ DOKUZ IŞIK ÜLKÜCÜ HAREKETİN TARİHİ
Alparslan Türkeş – Dokuz Işık ve Ülkücü Hareketin Tarihi’nden kesitler sunduğumuz bu kitapta; tek hedefinin Türk Milliyetçiliğini yüceltmek olan bir liderin yaşadıklarıyla, suçları sadece Türk Vatanını sevmek ve korumak olan binlerce genç fidanın gördüğü insanlık dışı işkenceleri ve Türk Milliyetçiliği uğruna ölümle kucaklaşmasını öğreneceksiniz. Yine bu kitapta yıllardır saklanan bazı sırların açıklanmasıyla hayretler içinde kalacaksınız…
Ne Dediler?
… 9 Işık Doktrini kitabı insanımız tarafından okunsaydı, bugün Türkiye'nin hemen, hemen bütün dertleri için yazılmış olan "reçete"yi bulabileceklerdi. Timuçin Mert (Gazeteci)
... O, kendisini destekleyenler için tek kelime ile bir “efsane”ydi. O, örnek bir milliyetçiydi. Eşi zor bulunur bir ideal adamıydı. Emin Pazarcı (Gazeteci)
Siyasî lider, kolay yetişmiyor. Yetiştiği zaman da, yok edilemiyor. İşte şimdi rahmetli olan Türkeş, bunun bir kanıtıdır. Mehmet Barlas (Gazeteci)
Biliyor musunuz? Ülkücü Şehitlerimizin hayatları ve neler yaşadıkları anlatılan kitapları ben her elime aldığım da, ağlamaktan hiç sonunu getiremem... Burhan Kaynar ( K.Ü.Ocakları Bşk.)
… Ben bir işkenceciyim. İnsanlara işkence yaptım. Ama orası cezaeviydi. Hastane, okul, aşk gemisi ve yat kulübü değildi… Raci Tetik ( 12 Eylül Mamak Cezaevi Md.)
… Tam bir başucu kitabı olmuş. Son yıllarda yazılan en değerli eser… Nazif Okumuş (MHP Eski Mv. - Gazeteci)
… Ülkücü Hareket ve Türk Milliyetçiliği bu kitabı okumalı ve hazmetmeli… Orhan Çavuşoğlu ( B. Ülkü Ocakları Kurucusu)
Hiç kimse unutmasın ki Ülkücü hareketin 1969 yılından beri siyasi platformdaki tek temsilcisi MHP, gönül dergâhı ise Ülkü Ocakları’dır. Olcay Kılavuz ( Ülkü Ocakları Genel Başkanı)

ÜLKÜCÜYE NOTLAR
“Hafıza-i beşer nisyan ile maluldür.” Türk Dil Kurumu’nun açıklamasına göre, "İnsan hafızası unutkanlık hastasıdır" anlamındaki bu cümle, insanın yaşamını devam ettirebilmesi adına anlık heyecan, sevinç, üzüntü gibi kendisine yaradılıştan eklenen özellikleri, yaşamak için unutmak zorunda olduğunu belirtir.
Bu deyimi tersine çevirmek için…
BU KİTABI;
“Vatan toprakları¬nın bağrına teslim ettiğimiz yiğit ülküdaşlarımızı adını unutmamak ve unutturmamak için…
Irkımın en asil duyguları¬na ve yüce değer yargılarına, din ve mukaddesatına küfredilmemesi için…
Tarihin en büyük sahtekârlıkları, en kahpe al¬çaklıkları, en acımasız düşmanlıklarıyla beraber en derin, en samimi ve en içten aşklarına da sahne ol¬muş, yanmış, yakılmış, yağmalanmış ülkemize, ülkümüze sahip çıkmak için…”
OKUMALISINIZ…

devamını oku..
Etiketler : KAMPANYALI SETLER
% 40
indirim
0.00
Liste Fiyatı : 0.00
Kazancınız : 0.00
Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.