Format Kitap
Barkod 9789944400021
Yayın Tarihi 2020-01-01
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 1128

Emeği Geçenler :
Yazar   : İsmet Barutçugil

Yöneticinin Yönetimi

Bu kitap; işletme sahipleri, profesyonel yöneticiler, ekip liderleri, yönetim becerilerini geliştirmek isteyen tüm çalışanlar ve yönetici adayları için yazılmıştır. Yönetim etkinliğini artırmak ve organizasyonlarının amaçlarını gerçekleştirmek isteyen tüm yöneticiler bu kitapta kendileri için yararlı ve uygulanabilir bilgiler bulacaklardır. Organizasyonların başarısı, yöneticilerin kişiliklerine ve yetkinliklerine bağlıdır. Bu kitapta, yöneticilerin kendilerini ve ekiplerini etkili bir şekilde yönetebilmeleri için sahip olmaları gereken yetkinlikler ve kişilik özellikleri anlatılmakta ve bilmeleri, istemeleri ve yapmaları gerekenler üzerinde durulmaktadır. Bu kitabı okuduğunuzda bir yöneticinin gerçekte en zor görevinin kendisini yönetmek olduğunu fark edeceksiniz. Kitaptan öğrendiklerinizi uygulayarak kendinizi yönetme konusunda atacağınız her adımın başkalarını yönetme konusunda sizi en az birkaç adım daha ileri götürdüğünü göreceksiniz. Bu kitabı dikkatle okuduğunuzda kendinizi daha iyi tanıyacak, işlerinizi ve ilişkilerinizi değerlendirecek, amaçlarınızı ve planlarınızı gözden geçirecek, yönetim becerilerinizi geliştirecek, çalışanlarınızı daha etkili yönetecek, yaşam dengelerinizi sağlayacak, zamanınızı ve kişisel gücünüzü daha iyi kullanacaksınız. Prof. Dr. Barutçugil, bu kitapta bütün bunlar için kendinize yardımcı olmanızı sağlayacak önerileri açık ve akıcı bir dille sunmaktadır.

EĞİTİCİLİK BECERİLERİ


Eğiticilik, kutsal bir meslek ve hatta ilahi bir sanattır. Aynı zamanda ilginç, zevkli ve ödüllendirici bir uğraştır. Eğitici, yalnızca başkalarına bilgiler aktaran ya da beceriler kazandıran değil; onların duygularını, düşüncelerini ve davranışlarını etkileyen ve yaşamlarına dokunarak güç ve ilham veren kişidir.
Gerçekte, yaşayarak öğrenilen bir sanat olan eğiticilik, birçok kişisel özellikleri ve yetkinlikleri gerektirir, kendisini sürekli yenilemeyenlere yaşam hakkı tanımaz ve hepsinden önemlisi tutku, coşku ve insan sevgisi olmadan olmaz.
Bu kitap, eğitimle ve eğiticilikle ilgili ana kavramları, temel becerileri, yetkinlikleri, eğitimin planlama, uygulama ve değerlendirme aşamalarını, farklı yaklaşımları ve yöntemleri ayrıntılı bir şekilde ve yalın bir dille açıklamaktadır. Kendisini geliştirmek isteyen eğiticiler için iyi bir yardımcı ve yol gösterici olduğu kadar iş dünyasında eğitimlerle ilgilenen her okuyucu için de yararlı bilgiler sunmaktadır.

YÖNETİCİLER İÇİN KOÇLUK BECERİLERİ

Koçluk, çalışanların performansını ve davranışlarını iyileştirmek isteyen şirketlerde yeni bir yönetim yaklaşı
mı olarak giderek daha fazla ilgi uyandırmakta ve benimsenmektedir.
Ancak, koçluğun doğru anlaşılması ve etkili uygulanması için yöneticilerin tutumlarını, davranışlarını ve bece
rilerini bir kez daha gözden geçirmesi gerekmektedir.
Bu kitap, yöneticilere koçlukanlayışına geçiş sürecinde alışkanlıklarını, tarzlarını ve yaklaşımlarını değiştirme
leriiçin bir yol gösterici olacaktır.
Yalnızca çalışanları ve onlarla olan ilişkilerini geliştirmek isteyen yöneticiler değil koçluk konusuyla ilgilenen
her okuyucu bu kitapta kendisi için yararlı bilgiler bulacaktır.
Koçlukla ilgili temel kavramları, tarzları, modelleri, yaklaşımları, temel becerileri ve görüşme süreçlerini
ayrıntılı bir şekilde ve yalın bir dille açıklayan bu kitapta, çalışanlar, üst yöneticiler ve ekipler için koçluk ko
nuları da ayrı başlıklar altında incelenmektedir.

devamını oku..
Etiketler : KAMPANYALI SETLER
Kategori : Yönetim Dizisi
% 40
indirim
468.00
Liste Fiyatı : 780.00
Kazancınız : 312.00
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %40 indirim